26 sty 2012

Nasza zawijana pizza


Chcę Wam zaproponować sprawdzony przepis na ciasto pizze, które robię razem z Mężem, a i nasze Dzieci też mają swój udział w jej tworzeniu :D
Pizza ta na stałe zagościła w naszym domu, i jest swoistego rodzaju rytuałem, przy którym świetnie się wspólnie bawimy.

Składniki:
- ćwierć kostki świeżych drożdży,
- 1/4 szklanki wody,
- 1/2 szklanka mleka,
- 40 dkg mąki,
- łyzeczka cukru,
- szczypta soli,
- 2 łyżki oleju.

Wykonanie:
Mąkę przesiewam, dodaje do niej sól, mieszam. Lekko podgrzewam wodę z mlekiem, dodaje do tego cukier i rozkruszone drożdże, mieszam do całkowitego rozpuszczenia cukru i drożdży; gdy się wszystko razem połączy dodaję do mąki. Na samym końcu dodaję oliwę. Wyrabiam ciasto, a następnie odstawiam na ok. 30 minut do wyrośnięcia.

Czasem zdarza się tak, że ciasto jest twarde i ciężko się je wyrabia więc wówczas dolewam mleka i dodaję jeszcze mąki. Ciasto musi być miękkie, i dobrze wyrobione.
Na przygotowaniu ciasta moja rola się kończy.

Gdy jest wyrośnięte do akcji wkracza Mąż, który wałkuje ciasto na odpowiednią grubość. My akuratnie wolimy cienkie więc robi placek możliwie cienki, a w jego brzegi zawijamy kawałki sera.

Ciasto smarujemy keczupem,sypiemy oregano i wykładamy na nie dodatki jakie akuratnie mamy w domu, najczęściej to pieczarki, smażona pierś kurczaka w przyprawie gyros, lub pokrojoną wędlinę. Na to kukurydzę i suszoną bazylię, oraz starty ser w dużych ilościach.

Wkładamy do piekarnika i pieczemy tak długo, aż pięknie zrumienią się zawinięte boki ciasta.
a następnie pałaszujemy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz ślad po swojej wizycie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...