6 lis 2013

Surówka z kapusty kiszonej I i Zielony Nurt

W tym poście chciałabym Wam zaprezentować jedną z wersji surówki z kapusty kiszonej, którą popełniam gdy w domu ukisi się już kapusta. Przepis jak kiszę kapustę znajdziecie tutaj!  Nim zamieszczę przepis na najsmaczniejszą i najzdrowszą surówkę, chciałabym rzec słów kilka o oleju który wykorzystałam jako uzupełnienie mojej surówki.
                 
 Olej który chcę Wam przybliżyć, jest produktem polskim i pochodzi z firmy


Jest to firma rodzinna z wieloletnią tradycją, dla której ważne jest, aby składniki które są przetwarzane na gotowy produkt były najwyższej jakości. Firma Zielony Nurt  w swej ofercie posiada produkty takiej jak: świeże oleje tłoczone na zimno, pestki, nasiona czy zioła roślin leczniczych.

Do swojej surówki wykorzystałam właśnie produkt z tejże firmy, a mianowicie tłoczony na zimno olej  z pestek słonecznika. Olej ten nadaje się zarówno do celów kosmetycznych, jak i kulinarnych, a to za sprawą bogactwa kwasów wielonienasyconych, a także wit. E.
Producent zaleca, aby tego oleju nie podgrzewać do temperatury 100 stopni, w pełni natomiast nadaje się do surówek, oraz potraw duszonych i gotowanych.


Do surówki wykorzystałam:
  • kiszoną kapustę,
  • cebulę,
  • marchew,
  • jabłko,
  • pieprz zielony,
  • olej ze słonecznika Zielony Nurt.

Kapustę należy odcisnąć z nadmiaru soku, dodać cienko pokrojoną cebulę i starte na dużych oczkach jabłko oraz na małych oczkach marchewkę, to wszystko do smaku uzupełnić należy świeżo startym zielonym pieprzem i skropić olejem. Tak przygotowaną surówkę należy wymieszać. 
Surówkę można jeść samą jak i podawać do obiadu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz ślad po swojej wizycie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...